najnowszeWIADOMOŚCI


DSCF1250

Open Innovation Masterclass za nami!

W dniach 25-26 listopada w Warszawie gościliśmy znakomitych ekspertów zagadnienia Open Innovation. Pierwszego dnia, podczas Public Lecture, zaprezentowali oni szerokiej publiczności najważniejsze cele i założenia leżące u podstaw Open Innovation. Było to znakomita okazja do zapoznania się z założeniami Open Innovation – filozofii skutecznego budowania przewagi konkurencyjnej w oparciu o wiedzę i zasoby, których nie można lub których nie opłaca się rozwijać wewnątrz firmy. 

Głównym mówcą pierwszego dnia był Wim Vanhaverbeke – profesor Hasselt University, ESADE Business School oraz National University of Singapore. Współautor książek “Open Innovation: Researching a New Paradigm” i “New frontiers in open innovation”. Jako naukowiec swoje badania koncentruje wokół tematyki Open Innovation oraz tworzeniu ekosystemów innowacji. Uznany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zarządzania Technologii (IAMOT) jako jeden z 50 najlepszych specjalistów w zakresie zarządzania innowacjami i technologią. Założyciel Europejskiego Forum Innowacji.

W swoim wystąpieniu prof. Wim Vanhaverbeke zwrócił uwagę na fakt, że tylko nieliczne innowacje mają szanse odnieść rynkowy sukces. W dłuższej jednak perspektywie większe ryzyko ponoszą przedsiębiorstwa, które nie decydują się na ich wprowadzanie. Rozwijanie działalności, w tym poszukiwanie nowych modeli biznesowych i identyfikowanie nowych grup potencjalnych odbiorców jest sporym wyzwaniem. Kluczem do sukcesu (zarówno światowych korporacji jak i nowoczesnych małych i średnich przedsiębiorstw) może być zrozumienie mechanizmów rządzących rynkiem innowacji i zasad współpracy pomiędzy podmiotami posiadającymi nowatorskie rozwiązania. Open Innovation jest więc ścieżką wybieraną przez tych, którzy rozumieją, że innowacji nie można ignorować. Umiejętność odpowiedniego wzbogacania organizacji o innowacyjne rozwiązania z zewnątrz i właściwe zarządzanie rozwiązaniami wewnątrz jest dziś na wagę złota.

Całą prezentację prof. Wima Vanhaverbeke w wersji elektronicznej można pobrać poniżej.

OIM Public lecture Wim Vanhaverbeke

FacebookGoogle+LinkedInTwitter

# # # #

Komentarze

mostPopular