najnowszeWIADOMOŚCI


IMG_2550 (003)

Sukces pierwszego Infoday’a w Katowicach!

13 lutego w Willi Goldsteinów w Katowicach odbyło się wyjątkowe spotkanie INFODAY społeczności techBrainers R&D Club, przedsiębiorców oraz środowiska startupowego. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie założeń programu Pilot Maker – programu pilotażowych wdrożeń dla startupów, który realizowany jest przez firmę techBrainers wraz z partnerami korporacyjnymi: Tauronem, Krossem i Amplusem.

Było to spotkanie informacyjne i networkingowe dające młodym firmom możliwość zapoznania się z założeniami programu pilotażowych wdrożeń Pilot Maker. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 startupów, które uczestniczyły w sesji Speed Dating czyli sesji krótkich „15-minutowych randek” z ekspertami Grupy Tauron, Krossa, Amplusa i techBrainers. Randki pozwoliły na szybką ocenę potencjału współpracy dużego przedsiębiorstwa i startupu oraz zweryfikowanie podstawowych parametrów rozwoju produktu/technologii. To bardzo ważne, aby obie strony skorzystały z możliwości omówienia pomysłów jeszcze przed zgłoszeniem. Randki odbyły się przy łącznie 9 stolikach eksperckich – cztery stoliki należały do Grupy Tauron, kolejne do Amplusa, Krossa i techBrainers.

Finalnie spodziewanym efektem randek będzie zgłoszenie startupów do udziału w programie Pilot Maker. Jest o co walczyć. Zakwalifikowane do udziału startupy otrzymają do 200 tys. zł finansowania + 50 tys. zł na warsztaty i dedykowany mentoring.

Program Pilot Maker jest w fazie realizacji. Trwa nabór do pierwszej rundy procesu akceleracji, który rozpocznie się w marcu 2017 roku. W pierwszej rundzie udział weźmie pierwszych 15 Startupów.  Pierwszy nabór potrwa do końca lutego, kolejne do końca kwietnia i do końca czerwca. Szczegóły rekrutacji na stronie: www.pilotmaker.pl

„Spłynęło już do nas kilkadziesiąt zgłoszeń, które są w fazie oceny. W związku z dużym zainteresowaniem zwiększyliśmy liczbę ekspertów zaangażowanych po stronie dużych przedsiębiorstw, by przyspieszyć proces wstępnej selekcji. Duże zainteresowanie Infoday’em, duża liczba wejść na stronę www.pilotmaker.pl, a także liczne telefony do naszego biura sprawiają, że patrzymy bardzo optymistycznie na liczbę potencjalnych zgłoszeń do programu” – mówi Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Partnerem wydarzenia została grupa Startups Garden, a partnerem medialnym całego programu Pilot Maker jest portal Wysokie Napięcie.

Program akceleracji – Pilot Maker współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB., wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

FacebookGoogle+LinkedInTwitter

Komentarze

mostPopular