najnowszeWIADOMOŚCI


american-football-60530_1280

Scale Up jest nasz!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała techBrainers dofinansowanie w wysokości blisko 6 mln złotych na program akceleracyjny „Pilot Maker”. Ideą ScaleUp, w ramach którego realizowany będzie projekt techBrainers jest połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

techBrainers lider „Pilot Maker” przygotował projekt wspólnie z partnerami: Tauron Grupa Kapitałowa (partner główny) oraz Kross S.A. i Amplus Sp z o.o.

– To wspaniała wiadomość, nie ukrywam, że z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki konkursu – cieszy się Katarzyna Rybicka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Amplus.- W branży warzywno-owocowej mamy ogrom zdefiniowanych wyzwań, które chcielibyśmy dedykować konkretnym start-upom, a co najważniejsze doprowadzić do ich przetestowania i wdrożenia. Myślę, że przy profesjonalnym programie akceleracyjnym techBrainers z pewnością uda się dokonać czegoś wielkiego.

– Cieszę się że firma KROSS S.A. będzie Partnerem w Programie Pilot Maker. Przed nami długa droga, jednak wierzymy że potencjał naszej firmy przyczyni się do rozwoju i wdrożeń innowacji tworzonych przez startupy – mówi Zbigniew Sosnowski Prezes Zarządu KROSS S.A.

Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers również nie kryje zadowolenia z wygranej, choć jak mówi, była przekonana o wysokiej jakości wniosku konkursowego, jaki jej zespół przygotował w ramach Scale Up.

– Dzięki intensywnej współpracy techBrainers, Taurona, Amplusa i Krossa nasz program jest rozpisany co do godziny, zarówno w części akceleracyjnej, jak i zaangażowania dużych przedsiębiorstw – mówi szefowa techBrainers. – Położyliśmy w nim szczególny nacisk na silną współpracę startupów z korporacjami. Oparliśmy nasz program na realnych precyzyjnie zdefiniowanych wyzwaniach dużych firm, a metodologię Pilot Maker zbudowaliśmy łącząc program akceleracji i najlepszych doświadczeń scoutingu technologicznego, procesu, w którym się specjalizujemy.

Na „Pilot Maker” składają się cztery fazy projektowe. Nabór i selekcja, na etapie której startupy  poznają wyzwania partnerów Tauron, Kross, Amplus i selekcjonowane są najbardziej odpowiadające tym wyzwaniom technologie.  Następnie Speed Launch skupiająca się na networkingu i dopracowywaniu dokumentacji projektowej oraz definiowaniu krytycznych hipotez biznesowych.  Faza trzecia Fast Iterative Prototyping – poświęcona projektowaniu i realizacji eksperymentów biznesowych, weryfikujących krytyczne hipotezy z poprzedniej fazy. Faza Pilot – pilotażowe wdrożenie produktów lub technologii startupów we współpracy z dużym przedsiębiorstwem, a na końcu Market Lunch Support – faza zapewniająca poakceleracyjne wsparcie dla startupów z wykorzystaniem potencjału techBrainers R&D Club oraz partnerskich funduszy VC.

Ostatecznie program ukończy 25 startupów, które uruchomią pilotażowe wdrożenia swoich rozwiązań.

„Pilot Maker” wystartuje w styczniu i wówczas startupy będą mogły składać wnioski o udział w nim.

– Pilot Maker jest absolutnie unikalny – chwali przygotowany przez techBrainers projekt Thomas Osburg, INTEL Innovation Manager, członek Advisory Board (rady programu). – Nie znam podobnego programu, który przewiduje tak ścisłą i precyzyjnie zdefiniowana współpracę Korporacji i Startupów. Zaproponowana formuła iteracyjnych eksperymentów zapewnia elastyczność i dopasowanie procesu do potrzeb Startupów, co tak trudno uzyskać w programach akceleracji. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania z Advisory Board.

Scale Up – realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, Działanie 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Podddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB.

FacebookGoogle+LinkedInTwitter

Komentarze

mostPopular