najnowszeWIADOMOŚCI


Startup_PM

Welcome on board – 16 startupów rozpoczyna drugą rundę Pilot Maker

„Znajomość wyjść ewakuacyjnych nie będzie potrzebna, choć wybór był trudny – mówi Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers, Kierownik Projektu Pilot Maker.

„Komitet Selekcji składający się zarówno z ekspertów branżowych, przedstawicieli dużych przedsiębiorstw jak również scoutów technologicznych firmy techBrainers postawił na najbardziej dopasowane do potrzeb Partnerów rozwiązania” – dodaje Magdalena Jackowska-Rejman.

„Tym razem lista startupów to 16 firm, z których 8 odpowiada na wyzwania firmy Tauron, 5 to wybór Amplusa oraz kolejne 3 dedykowane są dla firmy Kross – wskazuje Leszek Zaremba, Koordynator operacyjny Pilot Maker, Innovation Manager techBrainers. „Inspiration Evening to oficjalny start II rundy projektu, możliwość zapoznania się z ekspertami z dużych przedsiębiorstw, a także z opiekunami startupów. Na wydarzeniu omówione zostają szczegóły dalszej współpracy i wszystkie kolejne kroki” – dodaje Leszek Zaremba.

Kick-off Inspiration Evening to dla startupów okazja do rozpoczęcia budowania relacji z przedstawicielami firm partnerskich, poznania specyfiki i standardów współpracy na jakie stawiają Partnerzy projektu.

„Mottem naszego startupu jest zdanie „szukamy rozwiązań dla przemysłu”, a kluczowe w programie Pilot Maker jest to, że nasze rozwiązania mogą trafić bezpośrednio do przemysłu. Firmy takie jak nasza nie zastanawiają się jak sprzedać np. 2 drony czy 4 rowery, ale jak znaleźć odbiorcę przemysłowego – co jest najtrudniejsze. Udział w Pilot Maker wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu i niejako „zmusza” duże korporacje, by otwierały się na startupy. Udział w Pilot Maker to dla nas przede wszystkim współpraca z ciekawą firmą jaką jest Amplus. Dzięki zapoznaniu się z wyzwaniami dużych przedsiębiorstw już teraz narodziły się nam w głowach kolejne pomysły, które będziemy chcieli rozwijać w przyszłości”- mówi Damian Andrzejewski, CTO Synaptise.

Oto 16 startupów, które  rozpoczynaja drugą rundę Pilot Maker:

 1. Brainhint to platforma analityczna adresowana dla podmiotów z sektora FMCG. Platforma integruje wewnętrzne oraz zewnętrzne źródła danych i w oparciu o autorskie rozwiązania analityczne pozwala na predykcję popytu i podaży wybranych jednostek magazynowych (SKU).
 2. DATA BIONICS –  jest  Start-upem  wysokich technologii  z siedzibą w Warszawie. Wyposaża materię w unikalne cechy identyfikacyjne tzw. biometria przedmiotu, dzięki czemu firma może w sposób jednoznaczny i niezaprzeczalny identyfikować materię  w trybie off-line jak i w czasie rzeczywistym. Startup oferuje unikalne, autorskie, bezpieczne i intuicyjne  rozwiązania uwierzytelniania, jak również integrację systemów. Jego multimodalny produkt  można wykorzystać do najróżniejszych aplikacji, jak ochrony:  tożsamości osób, własności intelektualnej, dokumentów, marek i znaków towarowych, pieczęci,  procesów logistycznych oraz przepływ środków pieniężnych. Umożliwia również grupie wykluczonej cyfrowo na bezpieczne życie w „technokratycznym świecie”.
 3. EduSense —w skład zespołu wchodzą programiści wykorzystujący swoje kompetencje do wdrażania technologii użytkowych. EduSense ściśle związana jest również z robotami i nauką programowana wśród najmłodszych. Swoje zamiłowanie do robotyki, programowania i edukacji łączy kreując m.in. inteligentne roboty potrafiące rozpoznawać obrazy i tekst.
 4. Eko-osad – producent sorbentu do oczyszczania spalin z metali ciężkich i rtęci z młodych węgli z kopalni Janina, Sobieski w instalacji naziemnej.
 5. Energowskaz – to nowy sposób lokalizacji doziemienia w sieciach SN.
 6. Enetech – oferuje zbiornik służący do magazynowania oraz transportu ciepła na niewielkie odległości (do 30 km) wypełniony materiałem zmiennofazowym PCM (z ang. Phase Change Material). Dzięki maksymalizacji ilości energii cieplnej jaką możemy przechowywać w jednostce objętości (pojemność cieplna 6-krotnie większa w porównaniu do zbiornika wypełnionego wodą!) Enetech zmienia sposób myślenia o transporcie ciepła – umożliwiając jego dostarczanie do odbiorców nie mających dostępu do sieci ciepłowniczej oraz likwidując problem niskiej emisji.
 7. Hessil – oferuje dokumentację 2D oraz 3 D wraz ze specyfikacją podzespołów. Opracowany projekt ramy aluminiowej uwzględniający mocowanie baterii Li-Ion I silnik elektryczny BLDC dedykowany dla konsumenta spędzającego czas rekreacyjnie. Ergonomia i geometria roweru zakłada przeznaczenie dla kobiet.
 8. Hyper Locks – Firmie Hyper Locks jako pierwszej firmie na świecie udało się stworzyć rozwiązanie wplatające wytrzymałość, krytyczną dla zapięcia rowerowego, w bardzo lekki design. Nowoczesna technologia i transfer między dziedzinami techniki pozwoliły na stawienie czoła dotychczasowemu problemowi, m.in. zniechęcającemu do zakupu dobrych rowerów  – dodatkowej dużej wadze i małej mobilności dobrego jakościowo zabezpieczenia. Cechy Hyper Locks to lekkość, wytrzymałość, wygoda i styl; które łącznie pozwolą na zredefiniowanie rynku zabezpieczeń antykradzieżowych.
 9. Reneta – prototyp systemu oceny i prognozowania wielkości zbiorów wybranych owoców i warzyw za pomocą technologii Big Data z wykorzystaniem indeksów wegetacyjnych wyznaczonych na podstawie danych satelitarnych oraz innych danych branżowych.
 10. Saccito – oferuje produkty jakimi są opakowania foliowe, wykonane w specjalnie przygotowanej technologii.  Modyfikowana atmosfera wewnątrz opakowania pozwala na wydłużenie trwałości produktów, przy jednoczesnym zachowaniu świeżości, smaku i wartości odżywczej.
 11. Scanbots – specjalizuje się w nadzorowaniu anten liniowych, takich jak linii energetycznych z wykorzystaniem dronów długodystansowych. SCANBOTS przewiduje inspekcji jak gromadzenie i analizowanie danych oraz przygotowania raportów dostosowanych do potrzeb użytkowników, zapewniając operatorom infrastruktury pełną diagnostykę ich zasobów (ryzyko, nieprawidłowości, niebezpieczeństwa).
 12. Synaptise – to metoda i urządzenie do screening-owego badania obecności pestycydów w owocach i warzywach oparta na technologii SERS z autorskim sposobem przygotwania próbki.
 13. TWSC  – od 2015 roku prowadzi działalność w zakresie rozwiązań IT, projektów informatycznych etc. Zajmuje się również doradztwem w zakresie zarządzania oraz opracowywaniem strategii. Stworzone oprogramowanie EM 2.0 do zarządzania systemem eBike, który zawiera silnik BLDC umożliwi nadzór nad rozwojem produktów ebike oraz niezależność względem zamkniętych systemów eBike
 14. VIS Energia – jest pierwszym na rynku polskim podmiotem, który opracował zintegrowany system do zarządzania farmami wiatrowymi – eWIND – dla sektora energetycznego, bazujący na deterministycznym modelu rozbudowywanym o elementy sztucznej inteligencji, który dokładnie  i niezawodnie pozwala prognozować energię elektryczną wytwarzaną przez określoną turbinę wiatrową lub całą farmę, w rozkładzie dobowo-godzinowym. Pozwala na pełne zarządzanie farmą wiatrową, uwzględniając planowanie przeglądów, zarządzanie serwisem, sprawozdania serwisowe, raporty, prognozowanie awarii, zamówienia niezbędnych części. Celem rozwiązania jest dostarczenie informacji zwrotnej personelowi technicznemu w celu wsparcia decyzji operacyjnych i poprawy sprawności wytwarzania energii, zapewniając podniesienie wydajności ekonomicznej zespołu turbin wiatrowych.
 15. Wandlee – to prężnie rozwijający się startup z dziedziny conversional commerce. Wykorzystuje algorytymy sztucznej inteligencji do automatyzacji komunikacji z klientem. Na swoim koncie ma projekty dla największych potentatów na rynku tj. Orange, Allegro, Viacome, TVN czy Ikea.
 16. WATT3 – to polsko-szwajcarski startup zajmujący się magazynowanie zielonej energii. Oferuje oprogramowanie do zarządzania baterią, które optymalizuje jej działania na podstawie prognoz konsumpcji i produkcji energii. Rozwiązanie to zwiększa równowagę sieci oraz prowadzi do niższcyh rachunków za energię.

Nabór do trzeciej rundy programu trwa do końca czerwca. Wszystkich zaintersownaych zapraszamy do aplikowania lub kontaktu z Koordynatorem ds. rekrutacji i naboru – Alexem Tokarev: a.tokarev@techbrainers.com

Projekt akceleracji Pilot Maker współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentow inno_LAB., wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

FacebookGoogle+LinkedInTwitter

Komentarze

mostPopular